pátek 20. února 2015

RECENZE #3 - S LÁSKOU, ROSIE


Obecné informace o filmu:

Název (v originále): Love, Rosie
Název (český): S láskou Rosie
Knižní předloha: Cecelia Ahern 
Režie: Christian Ditte
Scénář: Juliette Towhidi
Hlavní postavy: Lily Collins, Sam Claflin, Tamsin Egerton, Jaime Winstone, Christian Cooke,..

Anotace:

Rosie a Alex, hrdinové romantické komedie S láskou, Rosie, se znají už od školky. V době prvních lásek a jiných věcí svoje zážitky s patřičnými detaily samozřejmě probírají, tomu druhému to ale není vždy úplně po chuti. Proč? Ať je to jak chce, Rosie zůstává v Dublinu, zatímco Alex jede na Univerzitu do Bostonu. Mezi nimi stojí oceán a v průběhu života i jiné vztahy, aféry, dokonce jiná manželství, závazky a děti. Na oba čekají méně i více bláznivé a zábavné momenty, občas se potkají a spadnou spolu do bazénu a zase vplují zpět do svých životů. Rosie se dokonce povede dohodit ztepilou blondýnu Alexovi za ženu.. no za to by si asi nejradši nafackovala.

Můj názor:

Zatímco na plátnech kin běží filmový fenomén Padesát odstínů šedi, natočen podle 36. Nejhorší knihy všech dob (zařadila se mezi takové velikány, jako je Kuchařka Ládi Hrušky a Hitlerův Mein Kampf), mihla se také  na filmové scéně romantická komedie S láskou Rosie. Na tento film nás bylo v kině stěží 15, ale na představení Padesáti odstínů šedi praskala ve švech a já nechápu proč. Celý film ve se nesl ve veselém duchu, i když některý části nebyly zrovna veselé, filmaři to udělali tak, abychom se smály. Film byl celý ponořený do nádechu úžasného humoru a právě humor dělal z filmu pozitivní bombu, která vás zasáhne. Jediné, co mi na filmu vadilo, bylo neustálé opakování situací, které sice byly vtipné a roztomilé, ale pořád stejné. Tentokrát jsem neřekla svůj typický komentář k tomuto druhu filmu "Jestli se do pěti minut nedají dohromady odcházím", ale postačilo mi pouhé " Konečně".

Herci:

Herecké obsazení sice nebylo hvězdné, ale role hercům padli skvěle. Sam Claflin (Hunger Games, Sněhurka a lovec) je typický lamač srdcí, který v předešlých rolích podával chvályhodné výkony a za roli Alexe se také stydět nemusí. Lily Collins (Sněhurka, Bez dechu, Město z kostí) zahrála Rosie velmi věrohodně, myslím si, že to je její zatím nejpovedenější role. Za zmínku stojí také Jaime Winstone, představitelka vtipné a kamarádské Ruby, která měla nejlepší osobnost ze všech. A dále také protivné blondýny a typický nevěrný "slizoun", jsou kapitoly samy o sobě.

Závěr: 

Určitě film doporučuju všem romantickým duším, které hledají jemný, vtipný, valentýnský film s typickou linií děje jen tak, pro potěšení.
PS: film se líbil i mně, velkému odpůrci romantických filmů. :D

Nejznámější soundtrack k filmu:Trailer:


Pár fotek z filmu:Kdo viděl film si na 100% pamatuje tuto scénu! :D

Fotky, které sem musím dát:

Gif z filmu:
Doufáme, že jsme Vás přiměli, alespoň přemýšlet o tom, že se na tento film podíváte. A samozřejmě se na Vás těšíme i u dalšího článku.


Vaše Klaruša (text) a Mata (zbytek) :))

Žádné komentáře:

Okomentovat