středa 22. června 2016

RECENZE #11 - KNIHA DŽUNGLÍ


Obecné informace o filmu:


Název (v originále): The Jungle Book
Název (český): Kniha Džunglí
Rok: 2016
Knižní předloha: Rudyard Kipling
Režie: Jon Favreau
Scénář: Justin Marks
Hudba: John Debney
Hrají (teda mluví): Neel Sethi, Bill Murray, Ben Kingsley, Idris Elba, Scarlett Johansson, Lupita Nyong'o, Christopher Walken, Giancarlo Esposito, Jamie Dornan,..Žánr: Dobrodružný / Drama / Rodinný / Fantasy

O čem film je:


Hrdinou filmu je chlapec Mauglí, člověčí mládě vychované v džungli vlčí smečkou. Do džungle však přichází hrozivý tygr Šér Chán, jenž si nese jizvy způsobené člověkem. Šér Chán chce zničit vše, co vnímá jako ohrožení a Mauglí cítí, že již v džungli není vítán. A tak opouští svůj domov a vydává se na dobrodružnou cestu plnou poznání. Provází ho přísný mentor, pardál Baghíra, a veselý medvěd Balú. Cestou džunglí se Mauglí setká se zvířaty, které to s ním nemyslí vždy dobře. Patří mezi ně krajta Ká, jejíž svůdný hlas a pronikavý pohled hypnotizují člověčí mládě, a marnivý král Ludvík, který se snaží Mauglího přemluvit, aby mu prozradil tajemství překrásného, leč smrtonosného Rudého květu: ohně.

Můj názor:


Když jsem zjistila, že se chystá nová verze mé oblíbené pohádky z dětství, Knihy džunglí, tak jsem si ani nedovolila váhat a vydala se po dlouhém čase do kina a zase jsem usedla do pohodlných sedaček a nechala se unášet tou zvláštní atmosférou, která na vás dolehne jen a pouze v kině. A s těmito vyhlídkami jsem potichu jako pěna (dobře, možná ne zas tak potichu) čekala, co se bude dít. Asi první dojem byl, že film má neskutečně krásné barvy a vše působilo skoro až reálně. Prostě to bylo už na první pohled krásný a já doufala, že mi to vydrží. A že, vydrželo. Užívala jsem si film od začátku do konce. Také musím pochválit český dabing, který mi přišel úplně přirozený a nenásilný.

Tentokrát kladné recenze, které jsem přečetla, opravdu nelhaly. Film mně dokonce donutil filozofovat (novinka). Nevím sice, jestli by fungovalo přátelství mezi medvědem (viz. Revenant), ale lidé zas tak odlišní od zvířat nejsou. Vždy je někdo nahoře žebříčku a někdo dole, a tak to funguje. Možná, že my se ženeme za financemi a zvířata za potravou, ale pořád to máme ten stejný námět.

Kdyby nás zvířata nezamordovala na první pohled, tak by to byla asi paráda, žít mezi vlky a opice společně s Mauglím. A to se dostávám k hlavním postavám. Mauglí, teda jediný pořádný člověk ve filmu, byl přesně takový, jak si ho představuju. A zvířátka byla teda také dokonale udělaná, myslím, že filmaři vycházeli z klasické Disneyho verze a zvířátka udělali podle ní. Mé nejoblíbenější zvířátko je rozhodně zpívající „medolačný“ medvěd Balů, protože každý má rád líné vtipálky, kteří odlehčují situaci, no ne? A nejméně oblíbené, není překvapivě tygr záporák, ale král Ludvík, který chtěl být člověkem. No jo ty vývojechtivé opice. :D

A ještě trocha chvály. Dramatičnost a hudba, dokázali dostat film do takového bodu, kdy už kolem mě ustalo chroustání křupek a „ Mamíííí, já chci na záchod“ a všichni s napětím sledovali, jak to bude dál. Skoro zázrak.
Závěr:

Asi jste si všimli, že toto je moje první recenze, která v sobě nemá ani kousek křivého sarkastického slovo, protože to byl úžasný zážitek a tento film by měl vidět každý, jak mladí, tak staří bez rozdílu. Něco bychom se z něj měli naučit a zároveň si odnést skvělý zážitek. Nádhera.

Trailer:Soundtracky:
Děkujeme za přečtení a těšíme se na Vás u dalšího článku.
Vaše Klaruša (text) a Mata (zbytek) :) 

Žádné komentáře:

Okomentovat